• Polityczne zamieszanie na Sesji Rady Powiatu.

  Niespodziewana decyzja radnej Pawlusiak rozbija koalicję i zmienia układ sił w Powiecie Oświęcimskim.

  Dowiedz się więcej...

 • "Nie jestem mordercą! To również moja osobista tragedia..."

  Redaktorzy InfoBrzeszcze.pl rozmawiają ze sprawcą śmiertelnego wypadku w Jawiszowicach.

  Przeczytaj cały wywiad...

 • Ryszard Foks nowym Przewodniczącym Rady Gminy.

  Kadencja 2014-18 uroczyście zainaugurowała swoją pracę.

  Dowiedz się więcej...

Brzeszcze. Czy Kopalnia Węgla Kamiennego w Brzeszczach zostanie zamknięta? Jest odpowiedź Kompanii Węglowej SA.

B. .

Od kilku dni do naszej redakcji, wpływają niepokojące informacje od górników z KWK Brzeszcze. Czytelnicy informują o tym, że do dyrekcji Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach wpłynęło pismo z Zarządu Kompanii Węglowej SA, nakazujące przygotowanie głębokiej restrukturyzacji zakładu. Czy to oznacza zamknięcie kopalni w Brzeszczach? 

Czytaj więcej...

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie z bliska. W dniu dzisiejszym skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Kompanii Węglowej Panem Zbigniewem Madejem.

Potwierdzam, że do dyrekcji KWK Brzeszcze, Zarząd Kompani Węglowej wystosował pismo, w którym nakazano dyrekcji kopalni do dnia 16 czerwca 2013 roku, opracowanie planu restrukturyzacji kopalni w Brzeszczach. Powodem zmian w działalności KWK Brzeszcze jest ogólny spadek prognozowanego wydobycia i sprzedaży węgla we wszystkich kopalniach należących do Kompanii Węglowej- mówi w rozmowie z redakcją,  rzecznik prasowy Kompanii Węglowej SA Zbigniew Madej.

Chciałbym również zdementować nieprawdziwe informacje, że decyzja Kompanii Węglowej w sprawie restrukturyzacji kopalni w Brzeszczach ma związek z projektem budowy drogi S1. W żadnym wypadku decyzje nie są uwarunkowane planami budowy drogi S1. Oczywiście budowa drogi S1 nie była by obojętna dla KWK Brzeszcze, ale na tym etapie zmian jest to temat „odległy”. Rzeczą oczywistą jest, że wytyczenie przebiegu drogi S1 przez tereny wydobywcze, znacznie skróciłoby żywotność kopalni w Brzeszczach.

Informuję również, że nie przewidujemy zwolnień pracowników, oczywiście bierzemy pod uwagę możliwość alokacji pracowników do innych zakładów należących do Kompani Węglowej, natomiast nie planujemy zwolnień-dodaje rzecznik prasowy Kompanii Węglowej SA.

Sytuacja w zakładzie pracy, jakim jest Kopalnia Brzeszcze jest bardzo napięta. Czuć niepokój wśród pracowników. Ludzie boją się o swoją przyszłość, boją się o miejsca pracy i jest to zrozumiałe. Będziemy rozmawiać z dyrekcją kopalni i będziemy na bieżąco monitorować sytuację-dodaje Stanisław Kłysz z NSZZ „Solidarność” Kompanii Węglowej.

O ewentualnych decyzjach restrukturyzacyjnych, będziemy informowali Państwa na bieżąco. 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
-7 #81 do Tomi 2013-06-01 10:13
Cytuję sprawiedliwy obywate:
Co tu dużo gadać jak ich troszkę postraszą to się nic nie stanie, moim zdaniem górnicy to tzw "nieroby" nie mówię wszyscy. mają wszystko co chcą umowy na stałe barbórki itd ... a inny który pracuje w innej dziedzinie boi się swój byt całe życie nie mając umowy i ubezpieczenia ... mam nadzieje że kiedyś polski rząd się tym zajmie i zrobi z tym porządek ... nie będę już tutaj przytaczał innych spraw które się tam dzieją ...%%%

Zapraszam Cię na miesiąc na dół do przodka do żelaza ,po miesiącu pracy proszę o wypowiedź na temat bezpodstawnych i wysokich dodatków.
Cytuj
 
 
-8 #82 ania 2013-06-01 11:14
Nie ma co dyskutować z tymi co nie mają pojęcia o pracy w kopalni,A tylko zazdroszczą Wam pieniędzy.Nie jeden z nich nie zjechałby na dół bo jak mówią niektórzy" tam nie ma okien".Fakt jest taki że musimy zrobić wszystko aby pomóc kopalni.Prawdą jest to że na pewno jest wiele nieprawidłowośc i na kopalni ale gzie ich nie ma .Prawidłowe jest to że włodarze gminy biorą ciężkie pieniądze każdego miesiąca i nie robią nic?Jak zamkną kopalnie to większość z Nas będzie mogła usiąść sobie przy pięknej fontannie w zdewastowanym parku,
Cytuj
 
 
+7 #83 j 2013-06-01 14:56
Przestańcie już gloryfikować tą pracę na kopalni. Jesteśmy miastem, gdzie w każdej rodzinie ktoś pracował lub pracuje na kopalni i znamy REALIA, sposoby ściemniania, wcześniejsze wyjazdy, picie a nie slogany o "ciężkiej pracy". A co do parku. Jak konkurs wygrał taki projekt i na niego byó dofinansownie, to nie moglo być zmian. Najpierw ludzie na zebraniach osiedlowych mieli pretensje, że nie ma odnowienia parku a jak już częśc jest to znowu źle.
Cytuj
 
 
+12 #84 Jarosław 2013-06-02 07:57
Poziom życia rodziny górnika z nierentownej kopalni jest zdecydowanie większy niż poziom życia rodziny chemika z super dochodowego Synthosu. W Synthosie to ciągle są restrukturyzacj e, zwolnienia, wyprowadzanie z firmy olbrzymich pieniędzy i nikt się tym nie przejmuje.
Górnicy macie do wyboru: albo prywatyzacja czyli rezygnację ze wszystkich przywilejów, obniżenie płac np. o 50%, zwolnienie np.30% pracowników albo zaoranie kopalni i zielona trawka dla wszystkich.
Wybór należny do Was!!!
Cytuj
 
 
+16 #85 Ziom 2013-06-02 12:06
Witam.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Budowa drogi S1 ŹLE, stanie w korku ŹLE.ZZ wszystko zwalają na S1.POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ
Cytuj
 
 
+1 #86 Sprawiedliwy obywate 2013-06-06 15:24
Nie mogę już patrzeć już na tych nierobów nic nie robią a chcą mieć wszystko...
Cytuj
 
 
-2 #87 Elo 2013-06-09 00:35
Raz byś zjechał na dół to byś trząsł porami tak że do mamusi byś zwiał .Mówić jest łatwo ale pójść na kopalnie do roboty to nie chcecie a dziury pokoleniowe na kopalniach są a zatrudnić się nie idziecie bo boicie się tej pracy a mówić mówicie chociarz nie wiecie jak jest naprawdę spróbujcie proszę bardzo
Cytuj
 
 
+2 #88 Ted 2013-06-14 04:53
Do Ani - co mają włodarze gminy do sytuacji w kopalni, może wyjaśnisz?
Cytuj
 
 
-4 #89 Sąsiad 2013-06-14 08:24
Obserwuję, że poplecznicy Tereski (dla nich cioci Teresi), którym pozałatwiała ciepłe posadki w Gminie, Domu Kultury są bardzo, bardzo aktywni. Super robota w Gminie - siedzieć na internecie i pleść głupoty w oderweaniu od rzeczywistości. ............... .......... a teraz mnie minusujcie gminne panienki rodzaju męskiego i żeńskiego.
Cytuj
 
 
0 #90 Emeryt z Mysłowic 2014-05-17 23:29
No i co Brzeszczanie ! bardzo nie chcieliście drogi S1 bo mogliby zagnieździć się przy drodze różni inwestorzy i ludzie mogliby mieć nowe stanowiska pracy. I zostaliście z ręką w nocniku. Teraz ani kopalni ani drogi - dziękujcie Waszym bezmyślnym kopalnianym związkowcom. Przeprosić Panią Burmistrz , która nie mogła przekonać miejscowych .......
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież

Wasze komentarze Facebook


Nasz serwis korzysta z najnowszych technologii

 • php
 • jquery
 • git
 • html5
 • js
 • sql
 • python
 • java
 • node
 • post