Brzeszcze. Czy Kopalnia Węgla Kamiennego w Brzeszczach zostanie zamknięta? Jest odpowiedź Kompanii Węglowej SA.

B. .

Od kilku dni do naszej redakcji, wpływają niepokojące informacje od górników z KWK Brzeszcze. Czytelnicy informują o tym, że do dyrekcji Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach wpłynęło pismo z Zarządu Kompanii Węglowej SA, nakazujące przygotowanie głębokiej restrukturyzacji zakładu. Czy to oznacza zamknięcie kopalni w Brzeszczach? 

Czytaj więcej...

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie z bliska. W dniu dzisiejszym skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Kompanii Węglowej Panem Zbigniewem Madejem.

Potwierdzam, że do dyrekcji KWK Brzeszcze, Zarząd Kompani Węglowej wystosował pismo, w którym nakazano dyrekcji kopalni do dnia 16 czerwca 2013 roku, opracowanie planu restrukturyzacji kopalni w Brzeszczach. Powodem zmian w działalności KWK Brzeszcze jest ogólny spadek prognozowanego wydobycia i sprzedaży węgla we wszystkich kopalniach należących do Kompanii Węglowej- mówi w rozmowie z redakcją,  rzecznik prasowy Kompanii Węglowej SA Zbigniew Madej.

Chciałbym również zdementować nieprawdziwe informacje, że decyzja Kompanii Węglowej w sprawie restrukturyzacji kopalni w Brzeszczach ma związek z projektem budowy drogi S1. W żadnym wypadku decyzje nie są uwarunkowane planami budowy drogi S1. Oczywiście budowa drogi S1 nie była by obojętna dla KWK Brzeszcze, ale na tym etapie zmian jest to temat „odległy”. Rzeczą oczywistą jest, że wytyczenie przebiegu drogi S1 przez tereny wydobywcze, znacznie skróciłoby żywotność kopalni w Brzeszczach.

Informuję również, że nie przewidujemy zwolnień pracowników, oczywiście bierzemy pod uwagę możliwość alokacji pracowników do innych zakładów należących do Kompani Węglowej, natomiast nie planujemy zwolnień-dodaje rzecznik prasowy Kompanii Węglowej SA.

Sytuacja w zakładzie pracy, jakim jest Kopalnia Brzeszcze jest bardzo napięta. Czuć niepokój wśród pracowników. Ludzie boją się o swoją przyszłość, boją się o miejsca pracy i jest to zrozumiałe. Będziemy rozmawiać z dyrekcją kopalni i będziemy na bieżąco monitorować sytuację-dodaje Stanisław Kłysz z NSZZ „Solidarność” Kompanii Węglowej.

O ewentualnych decyzjach restrukturyzacyjnych, będziemy informowali Państwa na bieżąco. 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
0 #91 EWA 2015-01-10 19:56
Skończą się dobre czasy dla górników!!!!!
Cytuj
 
 
0 #92 EWA 2015-01-10 20:07
Uważam ze przyszedł czas pracy uczciwej!!!!!
Nie spacerować trzy godziny po chodniku pod ziemią i tak zarabiać kase!!!!!!!
Cytuj
 
 
0 #93 Irving 2017-07-19 23:56
Hi guys! Who wants to see me live? I'm live at HotBabesCams.co m,
we can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove: [...]s://3.bp.b logspot.com/-u5 pGYuGNsSo/WVixi O8RBUI/AAAAAAAA AFA/JWa2LHHFI2A kHParQa3fwwHhVi jolmq8QCLcBGAs/ s1600/hottest%2 Bwebcam%2Bgirl% 2B-%2BAnemonalo ve.jpg
, here is my photo:

[...]s://3.bp.b logspot.com/-u5 pGYuGNsSo/WVixi O8RBUI/AAAAAAAA AFA/JWa2LHHFI2A kHParQa3fwwHhVi jolmq8QCLcBGAs/ s1600/hottest%2 Bwebcam%2Bgirl% 2B-%2BAnemonalo ve.jpg
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież


Nasz serwis korzysta z najnowszych technologii

  • php
  • jquery
  • git
  • html5
  • js
  • sql
  • python
  • java
  • node
  • post