Sport. Ministerialna dotacja dla brzeszczańskiego Górnika

gb

Dofinansowanie w wysokości 10 tys. złotych trafi do kasy brzeszczańskiego Górnika. Wszystko za sprawą pozytywnie rozpatrzonego wniosku w ramach rządowego programu ‘Klub’. Jak podkreślają włodarze Górnika, zdobyty zastrzyk gotówki będzie sporą pomocą w tak trudnym finansowo momencie.

„Nasz wniosek został oceniony pozytywnie i znaleźliśmy się na liście beneficjentów. Kwota 10 tysięcy złotych podzielona jest na dwie części: sześć tysięcy możemy przeznaczyć na wynagrodzenia dla trenerów, pozostałe cztery to pula na sprzęt sportowy. Uzyskana suma to dla nas ogromna pomoc” – podaje Artur Mizia, sekretarz Górnika Brzeszcze.

Ministerstwo Sportu i Turystyki program „Klub” realizuje od zeszłego roku.  Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez pomniejsze kluby sportowe, stanowiące lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej mieszkańców.

„Ta dotacja dotyczy tylko grup młodzieżowych do lat 18 i to na te grupy będzie przeznaczona. Zespołów seniorskich ten Program nie dotyczy i nie mogą z niego korzystać” – dodaje Mizia.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Na realizację Programu w 2017 roku przeznacza się kwotę 30 000 000 zł.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+2 #1 kibol 2017-09-22 07:14
Gornik idziemy na awans w tym roku jazdaaaaa
Cytuj
 
 
0 #2 Zzg 2018-01-23 22:47
Grają jak dzieciaki w podstawówce
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież