Gmina. Z nagłym zachorowaniem do Oświęcimia lub Kęt

Od 1 października nocna i świąteczna opieka medyczna będzie prowadzona przez Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, a nie jak do tej pory przez Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w przychodni przy ul. Garbarskiej w Oświęcimiu. Mieszkańcy Gminy Brzeszcze, będą mogli skorzystać z pomocy medycznej  w dwóch lokalizacjach. Do dyspozycji pacjentów będzie ambulatorium w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu i ambulatorium w Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kętach.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W ambulatorium zlokalizowanym w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, dyżur będzie pełniło dwóch lekarzy- lekarz ogólny i lekarz pediatra. Do dyspozycji pacjentów będzie również zespół wyjazdowy w skład którego wchodził będzie lekarz i pielęgniarka.

W ambulatorium zlokalizowanym w gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kętach, będzie dyżurował lekarz i pielęgniarka.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

-w warunkach ambulatoryjnych,

-w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

-nagłego zachorowania;

-nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

-gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

 

ADRESY:

Ambulatorium 1:

Szpital Powiatowy im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu

Oświęcim, ulica Wysokie Brzegi 4 tel. 33 844 84 93

Ambulatorium 2:

Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kętach

Kety, ulica Sobieskiego 45 tel. 33 845 21 00

 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+14 #1 muszkieter 2017-09-30 16:05
a kiedyś w Brzeszczach była opieka całodobowa...
Cytuj
 
 
+5 #2 rozczarowany 2017-09-30 18:06
Kęty mają darmowe porady prawne, wydział komunikacji, całodobową opiekę lekarską, oj jakoś ta nasza pani Burmistrz nieudolna.
Cytuj
 
 
-2 #3 gość 2017-09-30 20:59
nie rozumiem skąd ta afera...
kilka miesięcy temu moj synek zaniemógł w nocy i grzecznie ruszyliśmy na ośw, do tamtejszej nocnej opieki. Skąd zatem to larum?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież